שלום, אנחנו אפרת ויוסי מוריס, זוג בעולם האמיתי ובעלים משותפים של קייטרינג מיסיס מוריס.

לעולם המשותף שלנו יש שורשים עמוקים בתחום האוכל. למעשה, אוכל הוא שהפגיש ביננו, כשעבדנו יחד במסעדה יוקרתית בתל אביב. יוסי היה אז מנהל המסעדה הצעיר ואני סטודנטית ביום וברמנית ערב במקום. אחרי העבודה, היינו משוטטים ברחובות תל אביב ומדמיינים את המסעדה שנפתח יחד. (שתהיה, כך האמנו, הרבה יותר מוצלחת מזו שעבדנו בה).

בבקרים ערכנו ניסויים קולינאריים במטבח הביתי, כשיוסי מבשל (או עושה כל מיני דברים אחרים לא ברורים שבסוף הפכו למנה על הצלחת) ואני משמשת על תקן טועמת ומבקרת לעת מצוא.

רגע. אנחנו יודעים שהקדמנו את המאוחר. בואו נחזור כמה צעדים אחורה…

נעים מאוד, אני יוסי מוריס, השף.

מה שאומר שאת המנות המיוחדות שלנו, אני מתכנן ויוצר. אחת אחת ובאהבה. בגיל 19, מצאתי את עצמי מנהל מסעדת גריל אמריקאי בניו יורק. פחות משנה איך זה קרה. מה שמשנה הוא ששם פגשתי לראשונה את אהבת חיי המקצועית. החיבור שלי לעולם האוכל היה מיידי וחזק.

המשכתי להשתלם וללמוד בישול מקצועי בניו יורק ומאוחר יותר, חזרתי לארץ לנהל את המסעדה ההיא בתל אביב.

ואני אפרת כהן-מוריס, מנהלת הלקוחות ומנהלת את יוסי ומנהלת את הכל…

מה שאומר, שמולי תעמדו בקשר כל הדרך, כדי לסגור אירוע שמדויק לבקשות שלכם.

הגעתי בכלל מתחום המוסיקה, אבל במהלך הלימודים לתואר מצאתי את עצמי עובדת כברמנית במסעדה מסויימת בתל אביב וההמשך, שכלל התאהבות כפולה, כבר ידוע…

אז חלומות על מסעדה היו, אבל בסופו של דבר בחרנו לממש את האהבה שלנו לאוכל בפתיחת קייטרינג חלבי איכותי ולשלב את הבישול המקצועי והטעים של יוסי ואת יכולות הניהול והארגון שלי.

נכון להיום, ממקום מושבנו שבגוש עציון, אנחנו מוציאים משלוחים ליעדים שונים בכל רחבי הארץ. חשוב לנו שהאוכל שיוצא מהמטבח אל הלקוחות שלנו יהיה מכלול שלם שמייצר חוויה. חוויה של טעמים מדהימים, צבעים, מרקמים, עיצוב וצורות הגשה. וכן- גם של הרבה אהבה לבישול, של דיוק ושל אכפתיות.

מתאים לכם לטעום מכל אלה?

תוכלו גם אתם להזמין כאן באתר ממגוון מגשי האירוח המצוינים שלנו. או להנות מאירוע מתוקתק ועשיר בטעמים בהפקתנו המוקפדת.

ואם יורשה לנו, מילה לסיכום….
כמי שעולמם סובב כבר שנים רבות סביב אוכל, אין לנו ספק שביס טעים אחד מספיק כדי להפוך את היום לטוב הרבה יותר!